חיפוש

חדשות וארועים

עודכן ב: יול 6

ב 27 ליוני התקיים אירוע הפתיחה לתערוכה חדשה "ה.א.ג - הדרה, אפלייה וגזענות " אותה אנו מציגים במרחב הגלריה של הספרייה.

התערוכה, מבית היוצר של הפקולטה לעיצוב, סטודנטים.ות, מסיימי שנה ב ובוגרי הקורס לגרפיקה של המחלקה לעיצוב פנים בהובלתם של המרצים עמוס בר אלי ורוני מרו.


כך מספר על התערוכה עמוס:

ה.א.ג – הדרה, אפלייה וגזענות 2021

תערוכת ה.א.ג – הדרה, אפלייה וגזענות, היא תערוכת צילומים פרי סמסטר פעילות של שנה ב' במחלקה לעיצוב פנים בקורס גרפיקה. הקורס התמקד בנושא האפלייה והגזענות בחברה הישראלית עם התמקדות בביטויים שיש לכך במרחב הבנוי.

עיקר התוצרים המוצגים הינם מסיורים בשני מרחבים עירוניים הנמצאים הכי קרוב לקמפוס ובה במידה רחוקים מהוויה הסטודנטיאלית. סיור ראשון התקיים ב 21 למרץ, יום "המאבק הבינלאומי בגזענות", במרחב התחנה המרכזית החדשה. מקום מורכב ומרתק המהווה מרכז למגוון אוכלוסיות של מהגרי עבודה, פליטים, יחד עם אוכלוסייה ישראלית ותיקה ורב גונית. סיור נוסף התקיים בעיר החרדית בני -ברק, העיר הצפופה בארץ, עם מרכז עמוס ושוקק של בתי כנסת, בתי מדרש, חצרות חסידים ואוכלוסייה דתית-חרדית מרתקת. במתח שבין מרחקים אלו מתממשת הדרה, אפלייה וגזענות של אוכלוסיות, מגזרים, מגדרים, של השונה, החלש והמודחק.

באתגר הייחודי לתחום העיסוק שלהם בחנו הסטודנטים את המרחב הבנוי שנפרש לפניהם ברגישות, בעין חדה, באכפתיות ובסקרנות ומשתפים אותנו בהתרגשות, בכעס, בחמלה, ובשותפות הגורל של כולנו.

יחד עם מנחי הקורס: רוני מרו ועמוס בר-אלי, השתתפה באוצרות התערוכה מנהלת הספרייה מיכל חיל.


לאירוע הפתיחה הגיעו עשרות סטודנטים וסטודנטיות בוגרי הקורס, לחלקם הצטרפו קרובי משפחה וכן נכחו באירוע דיקאן הפקולטה לעיצוב, פרופ' דוד ראב"ד וראש המחלקה לעיצוב פנים, אודי קרמסקי.


קבלו תמונות מן האירוע