• Esta Verzer

חדש על המדף


חוכמת האדישות : האמנות העדינה של "לא לשים זין" בחיים. (2019) מנסון, מארק. תל אביב : אור-עם

כולנו מייחסים חשיבות רבה לדברים הבאים: להרשים את האחר, להיות אלה שתמיד צודקים, להצליח, להתנהג בנימוס לבריות, לשמוח, להרגיש טוב ולחיות בתחושת ביטחון. זאת הסיבה לכך שאנו מאבדים את עצמנו. מרק מנסון, בספרו חוכמת האדישות, מגיש שיטה חדשה ומעניינת על מציאת האושר הפנימי האמיתי שחבוי בתוכנו"-- מן האתר של סטימצקי.


 


דחיפות קלות : איך לשפר את ההחלטות שלכם הנוגעות לבריאות, לעושר ולאושר. (2020) תיילר, ריצ'ארד ה'. מטר


בכל יום אנחנו עומדים בפני אינספור בחירות ועלינו לקבל החלטה – מה לאכול, מה לקנות, כמה לחסוך, איפה להשקיע כסף, איך לשמור על הבריאות, מה לעשות כדי לשמור על הסביבה ועוד. אך לעתים קרובות מתברר שההחלטות שאנחנו מקבלים הן גרועות. הספר דחיפות קלות חושף בדרך משעשעת ומוחשית מאוד את הסיבות לבחירות הגרועות שלנו – ומראה מה ניתן לעשות כדי לשפר את בחירותינו.בעזרת עשרות דוגמאות מאירות עיניים, המבוססות על עשרות שנות מחקר במדעי ההתנהגות, מראים המחברים שהאפשרויות העומדות בפנינו הן אף פעם לא ניטרליות, ושכולנו מושפעיםמהטיות שעלולות להוביל אותנו להחלטות העלולות לסכן את מצבנו הפיננסי, את יחסינו עם אנשים ואף את בריאותנו. הפתרון הוא "אדריכלות בחירה" נכונה: יצירת תנאים המתחשבים בחולשות החשיבה האנושית, כדי לדחוף אותנו קלות לעבר בחירות והחלטות מועילות יותר מבלי להגביל את חופש הבחירה, במגוון תחומים שרלוונטיים לחיי כולנו – כיחידים וכחברה.דחיפות קלות הוא ספר מרתק, משעשע ומעורר מחשבה, המציע דרך חדשה וייחודית לחשוב על נושאים מרכזיים העומדים על סדר היום האישי והציבורי. דחיפות קלות הוא רב מכר עולמי שתורגם לשפות רבות.ריצ'רד ה' תיילר הוא חתן פרס נובל לכלכלה לשנת 2017 על עבודתו פורצת הדרך בכלכלה התנהגותית.


 


שווה לך : ההיגיון הסמוי שעומד בבסיס המוטיבציה שלנו. (2018) אריאלי, דן.

ראשון לציון : ידיעות אחרונות - ספרי חמד

אנחנו עובדים קשה כדי לעורר מוטיבציה בעצמנו. אנחנו גם משקיעים זמן רב בניסיון לעורר מוטיבציה באחרים: עובדים, בני משפחה, לקוחות ועמיתים. דן אריאלי, הפסיכולוג ההתנהגותי המפורסם, טוען כי אפשר להגדיר חלק ניכר מהמעשים שלנו כ"מעוררי מוטיבציה". • כיצד אפשר להגדיל מוטיבציה? • מדוע אנחנו קשורים יותר לדברים שיצרנו במו ידינו? • מה מעורר יותר מוטיבציה בעובדים — בונוס שמן או טפיחה על השכם? ההנחה המקובלת היא שמוטיבציה היא עסקת חליפין פשוטה למדי: אנחנו רוצים דברים או זקוקים להם, ואנחנו עובדים כדי להשיג את הדברים האלה. על פי ההנחה הזאת אנחנו נוהגים כמו עכברים במבוך, כשבמקום אוכל אנחנו מקבלים כסף. כול להיות שהאופן שבו אנחנו חושבים על מה שמניע אותנו שגוי מיסודו?

בספר מרגש, משעשע ומעורר מחשבה, אשר חוקר התנהגות אנושית בסיסית, טוען אריאלי כי למוטיבציה פנים רבות וכי היא פועלת בדרכים מורכבות בהרבה מכפי שנהוג לחשוב. הוא צולל עמוק אל נבכי המוטיבציה ואל העיוורון החלקי שלנו לאופן שבו היא פועלת, ולוקח אותנו למסע שיסייע לנו לגשר על הפער הזה בין מה שאנחנו חושבים שמניע אותנו לבין מה שמניע אותנו באמת. מחדר הישיבות ועד שולחן האוכל המשפחתי, אריאלי בוחן את טיבה של המוטיבציה — כיצד היא פועלת וכיצד נוכל לנצל את הבנת אופן פעולתה כדי לשפר את חיינו"-- מן האתר עברית.


 


מיוחדים : איך המהפכנים הגדולים שינו את העולם ואיך גם אתם יכולים. (2018) גרנט, אדם. חבל מודיעין : כנרת, זמורה ביתן - מוציאים לאור


ג'ורג' ברנרד שוֹ ציין פעם שבני אדם רגילים מתאימים את עצמם לעולם, ואילו בני האדם שאינם רגילים מתעקשים להתאים את העולם להם. מכיוון שכך, הוסיף המחזאי הבריטי הגדול, הקידמה כולה תלויה בבני האדם שאינם רגילים. רבים מאיתנו שואפים להיות דומים לאותם בני אדם מיוחדים, אבל מאמינים שיצירתיות ומקוריות הן תכונות שמעטים מאוד התברכו בהן. אמונה אחרת, הקשורה במקוריות, היא שכדי להיות מקוריים, יש ליטול סיכונים קיצוניים. בספרו מיוחדים אדם גרנט מנפץ לרסיסים את ההנחות האלה ועוד רבות אחרות. תוך שהוא משתמש במחקרים ובסיפורים מרתקים מכל תחומי החיים הוא מראה שכל אחד מאיתנו יכול להעצים את היצירתיות הטמונה בו. הוא גם מגלה כיצד נוכל לזהות רעיונות מקוריים באמת וכיצד נוכל להעריך אותם, בודק מתי לבטוח בתחושת הבטן שלנו ומתי לסמוך על אחרים, מלמד איך לבנות קואליציה של בעלי ברית ואיך להתמודד עם חרדות וספקות, וגם מראה כיצד נוכל לטפח מקוריות בילדינו, ואיך נהיה מנהלים טובים יותר אם נעודד מגוון דעות במקום הליכה בתלם". -- ‏מ‏המעטפת האחורית


 


שותף : לשדרג את החיים באמצעות חכמת ההמונים. (2015) צורף, ליאור. אור יהודה : כנרת, זמורה ביתן, דביר - מוציאים לאור


"שערו בנפשכם כיצד היו נראים חייכם אם היה עומד לצדכם המומחה הטוב בעולם ומדריך אתכם בבחירות שיעצבו את חייכם. עידן השיתוף החברתי מאפשר לכם בדיוק את זה: גישה בלתי מוגבלת אל אוצר אינסופי של ידע וניסיון אנושיים, שיכולה לשפר תהליכי קבלת החלטות ולמנוע סיכונים מיותרים כמעט בכל תחום. המוח המשותף מציג טכניקה חדשה ורבת-עוצמה המבוססת על חוכמת ההמונים שנקראת שיתוף חשיבה. שיתוף חשיבה יכול לקדם אותנו למשרה נחשקת, להכיר לנו את אהבת חיינו, לסייע לנו לתכנן טיול, לחסוך כסף, למנוע מאיתנו החלטות כלכליות פזיזות ואפילו להציל את חיי ילדינו, בלי הגזמה. המוח המשותף הוא הספר הראשון שנכתב בעזרתם של אנשים רבים וברוח חוכמת ההמונים. הוא ידידותי גם למי שנרתע מטכנולוגיה, וילמד אתכם כיצד לבנות ולנהל מערכות יחסים דיגיטליות עם שותפי מחשבה רבים, שיסייעו לכם להתקדם בעבודה, להרוויח כסף ולשפר את חייכם". -- ‏מ‏המעטפת האחורית.


 


A primer on partial least squares structural equation modeling (PLS-SEM) / Third edition. (2022). Hair, Joseph F., Hult, G. Tomas M., Ringle, Christian M., Sarstedt, Marko. Los Angeles : SAGE
The third edition of A Primer on Partial Least Squares Structural Equation Modeling (PLS-SEM) guides readers through learning and mastering the techniques of this approach in clear language. Authors Joseph H. Hair, Jr., G. Tomas M. Hult, Christian Ringle, and Marko Sarstedt use their years of conducting and teaching research to communicate the fundamentals of PLS-SEM with limited emphasis on equations and symbols, instead, explaining the details in straightforward language. A running case study on corporate reputation follows the different steps in this technique so readers can better understand the research applications. Learning objectives, review and critical thinking questions, and key terms help readers cement their knowledge. This edition has been thoroughly updated, featuring the latest version of the popular software package SmartPLS 3. New topics have been added throughout the text, including a thoroughly revised and extended chapter on mediation, recent research on the foundations of PLS-SEM, distinctions between PLS-SEM and CB-SEM, use with secondary data, model fit and comparison, information on control variables, sample size calculations, and more.


 

למקרה שלא אהיה בסביבה. (2018) פזואלו, שמחה יעל. מושב בן שמן : כתר ספריםלמן הרגע שבו ניצבה מול הראי והבחינה בגוש המתבלט מגופה, עברה שמחה יעל פזואלו לארץ אחרת. זהו יומן המסע שלה. יומניה של שמחה יעל פזואלו משתרעים על פני כמה שנים, אך כמותם כלילה בלב ים; הרפתקה של גוף ורוח שמעטות כמותה. ראשית היומנים הללו בהיוודעותה של יעל למחלת הסרטן המקננת בגופה והיא בת שלושים ושש, פסיכולוגית צעירה, רווקה תל אביבית; אך המחלה איננה נושא הספר הזה. נושאו הוא החיים עצמם - בפגיעותם ובחיוניותם. לפנינו יומן המתיך פרקי חוויה ורגש עם מסעות של מחשבה ולימוד בניסיון לשוב ולמצוא דרך להיות; לא להמשיך, אלא להתחיל לחיות - כפי שרק מי שרעד למוות מסוגל. בעזרת מצבור רחב ביותר של כלים שאספה, למדה ולימדה, מבודהיזם ומדיטציה ועד פסיכואנליזה, מאמונה ועד תקשור, מן הרפואה הקונוונציונלית ועד הרפואה האלטרנטיבית ובחזרה, עוברת יעל טרנספורמציה המסיבה את פחד המוות לשמחת חיים. התובנות שרכשה בדרכה ייגעו בכל מי שמתמודד עם משבר או תמורה - עם החיים עצמם.


 


עיצוב לאנשים. (2022) דרייפוס, הנרי.

רמת השרון : אסיהיצירותיו של הנרי דרייפוס עיצבו את הנוף התרבותי של המאה העשרים – החל במשיבון האוטומטי הראשון, דרך שואב האבק של חברת "הוּבר", וכלה בספינת ה"אינדיפנדנס" והטלפון של "בל".

בסגנון רענן, מגובש ומושך, הספר משלב בין עצות מקצועיות, ניתוח של מקרי מבחן וסקירה של תולדות העיצוב, לצד תצלומי שחור-לבן היסטוריים ואיורים משעשעים פרי מכחולו של המחבר. המחויבות הבלתי מתפשרת של דרייפוס לשירות הציבור, לאתיקה ולאחריות עיצובית עושה את המדריך המופתי הזה לקריאת חובה למעצבים של היום.

הנרי דרייפוס נחשב לאב המייסד של העיצוב התעשייתי ולאחד המעצבים הפוריים במאה העשרים. הוא יצר אינספור עיצובים אמריקאיים פורצי דרך ושימש השראה לרבים נוספים, בהם "דגם 500" של טלפון "בל", מכשירי החשמל של "הובר", קטרי הרכבת של "טוונטיאת' סנצ'ורי לימיטד" ומכשירי הטלוויזיה מתוצרת RCA.

"אנו מקפידים לזכור שהחפץ שאנו עובדים עליו הוא חפץ שאנשים ייסעו בו, ישבו עליו, יביטו בו, ידברו לתוכו, ידליקו אותו, יפעילו אותו או ישתמשו בו באופן כזה או אחר, כפרטים או בקבוצה. אם נקודת המגע בין המוצר לאנשים נעשית נקודת חיכוך, המעצב התעשייתי נכשל. אם, מנגד, המגע עם המוצר משפר אצל אנשים את הביטחון, את הנוחות, את הרצון לקנות או את היעילות, המעצב התעשייתי הצליח." הנרי דרייפוס

 

Scandinavian art pottery, Denmark & Sweden. (2005) Hecht, Robin. Atglen, PA : Schiffer Pub.


Scandinavian art pottery, long appreciated regionally, has enjoyed a rediscovery by international collectors over the past five years. Using almost 500 dramatic color photos, this book explores the major factories, workshops, and studios that initiated and created ceramic modernism in Scandinavia, including Royal Copenhagen, Saxbo, Kahler Keramiks, Ipsen, Gustavsberg, and Tobo. Also recounted are brief histories of Denmark and Sweden's most influential designers, including Patrick Nordstrom, Axel Salto, Nils Thorsson, Cathinka Olsen, Gertrud Vasegaard, Josef Ekberg, and Gunnar Nylund. Written by a recognized expert in the field, this long anticipated book provides well researched, up-to-date information on the factories and ceramicists that collectors are most interested in, plus accurate information on marks, dating, and updated values. Clearly photographed and written, this essential reference will provide collectors with the knowledge necessary to enhance and build unique and valuable collections of some of the finest art pottery ever created11 views